Nasıl Daha Fazla Para Kazanırım ?

Nasıl Daha Fazla Para Kazanırım ?

Nasıl Daha Fazla Para Kazanırım ?

 Ülkemizde alım gücümüzün azalmasıyla birlikte yaşamımızı devam ettirebilmek için ek gelire ihtiyaç duymaya başladık. Aslında ek gelir olarak başladığın bir iş senin tüm geleceğini şekillendirebilecek bir kazanca dönüşebiliyor. Birçoğumuz sabit maaşlı işimizde devam ederken hayallerinin peşinden giden insanlar bu ek gelir olarak düşündükleri işleri ana meslekleri haline getirebiliyor.

1-      Nedeniniz Olmalı?
Neden daha fazla kazanmalısınız? Neden bunun için zaman ayırıyorsunuz ? gibi soruları kendinize sorarak başlamalısınız. Nedenlerinizi cevapladıkça kendi yol haritanızı da çizmeye başlayacaksınız.

2-      Ben Ne Yapabiliyorum?
Kendinizi bir ürün olarak hayal edin. Bu ürünün güçlü yanları zayıf yanları nelerdir bunları düşünün. Daha sonra ise bu ürün diğerlerinden nasıl fark yaratır, hangi alanda daha çok rağbet görür bunları hesaplayın. Unutmayın kendinizi ne kadar iyi tanırsanız başarılı olma şansınız o kadar artar.

3-      Harcamalarınızı Kontrol Edin
Hayatımızın her anında ne kadar tüketmiyoruz desek dahi tüketime sonuna kadar açığız. Ay sonu geldiğinde gereksiz tüketimlerimizin aslında bütçemizin büyük bir kısmını oluşturduğunu görüyoruz. Bu noktada harcamalarımızı kontrol ederek yatırım ve ek gelirler için bir kaynak yaratabiliriz.

4-      İç Sesinize Güvenin
Her zaman yol düzlük olmayacaktır. Engeller ve yol ayrımlarıyla karşılacaksınız. Karar veremediğiniz durumlarda iç sesinize güvenin. 

Yeni Yazılar
İyi Bir "To Do List" Nasıl Yapılır ? 01 Haziran 2020 / Pazartesi
Planlı Bir Yaşamın Faydaları 01 Haziran 2020 / Pazartesi
Nasıl Daha Fazla Para Kazanırım ? 01 Haziran 2020 / Pazartesi
İyi Fikir Nasıl Bulunur ? 01 Haziran 2020 / Pazartesi

hidden

© 2020 Hayalimdeki İş.